Často Kladené Otázky

 

 

 1. Jak často mám používat JawGym? 

Ideálně několikrát denně 10-20 minut jednou za dva dny. V den, kdy cvičíte, svaly stimulujete, další den se regenerují a rostou a další den jsou připraveny být znovu 100% stimulovány a proces se může opakovat.

 

 

 2. Jaký je rozdíl mezi různými úrovněmi (barvami)? 

Rozdíl je v tom, s jakou tvrdostí potravinářského silikonu jsou vyrobeny a jakým výrobním procesem prošly, aby dosáhl požadované tvrdosti, jsou i barevně odlišeny. Nabízíme 3 stupně tvrdosti:

Začátečník: tvrdost 40lbs - pro začátek, zbavení se přebytečného tuku na obličeji (první věc, kterou byste si měli jako začátečník pořídit)

Pokročilé: tvrdost 50lbs - pro tónování a vyrýsování obličeje

Expert: tvrdost 60lbs - pro růst obličejových svalů, viditelnější dolíčky, zvýraznění lícní kosti atd. 

Doporučujeme, abyste začali na začátečnické úrovni a postupně upgradovali na vyšší úrovně, jakmile budete cítit, že jsou vaše svaly dostatečně stimulovány. Celou kompletní sadu, kde jsou všechny 3 úrovně za zvýhodněnou cenu, můžete zakoupit zde.

 

 

 3. Vytesaná čelist, hubnutí a posilování obličeje? 

Když například cvičíte paže a vaše svaly rostou, kůže kolem paží bude mít tendenci se napínat, stejně jako se svaly na pažích budou každým dnem zvětšovat a posilovat; totéž se děje s vašimi obličejovými svaly. Jak se tyto svaly zvětšují, pokožka, která obklopuje váš obličej, se více napne, což má za následek zdravější a estetičtější vzhled obličeje.

Cvičební režimy se obvykle zaměřují na hubnutí nebo budování svalové hmoty na končetinách. Neměl by se však přehlížet tonus obličejového svalu. Tónované svaly čelisti pomáhají zpevnit pokožku obličeje a zvýraznit linie čelistí.

 

 

 4. Zlepšení trávení? 

Cvičení s JawGym může skutečně pomoci posílit váš trávicí systém a pomoci vám rychleji strávit jídlo a pití. Pro zlepšení trávení zkuste cvičit těsně před jídlem nebo hned po jídle. Pokud tak učiníte, pomůžete svému tělu produkovat více slin. V důsledku toho produkujete více kyseliny v žaludku. Díky této kyselině dokáže vaše tělo trávit potravu mnohem lépe, než by dokázalo, kdybyste necvičili.

 

 

 5. Rychlejší metabolismus? 

Proces žvýkání, trávení a přepravy jídla vyžaduje energii, což zvyšuje váš metabolismus. Je to přirozený proces, který je ovlivněn vaším věkem, tělesnou hmotností a pohlavím. Fyzická aktivita také zrychluje váš metabolismus. Trénink s JawGym vyžaduje pohyb čelistí, takže tato aktivita vede k výdeji energie.

Vědci z University of Rhode Island se rozhodli zjistit, jak obyčejná žvýkačka ovlivňuje metabolismus. Kathleen Melanson, docentka výživy a potravinářství URI, zjistila, že ti, kteří žvýkali žvýkačku bez cukru ve třech 20minutových intervalech, zkonzumovali ten den o 67 kalorií méně a zrychlili svůj metabolismus o 5 procent.

 

 

 6. Lepší pleť, mladší vzhled? 

Krev zásobuje vaše buňky kyslíkem a živinami a zároveň odstraňuje odpadní látky. Dobrý krevní oběh je důležitý nejen pro pracující svaly, ale také pro vaši pokožku.

Podle časopisu Acne je dobrý krevní oběh životně důležitý pro zdravou pokožku, zejména pro váš obličej. Cvičením s JawGym a protahováním obličejových svalů a pokožky se zvýší krevní oběh v obličeji, čímž se zvýší přísun kyslíku a živin do vašich buněk. Díky tomu jsou buňky zdravější a efektivnější.

 

 

 7. Jaký je rozdíl mezi cvičením s JAWGYM a obličejovými cviky jako je třeba „mewing“? 

Při posilování s JawGym se svaly čelisti posilují tak, aby změnily tvar vašeho obličeje růstem svalové hmoty a rýsováním obličeje. Tímto způsobem můžete dosáhnout výsledků ve velmi krátkém čase.

Mewing a jiná obličejová cvičení se naopak zaměřují na dlouhodobé změny tvaru obličeje tím, že si zvyknete na určitou polohu jazyka. Zde se nezaměřujeme na posilování a formování konkrétních svalových skupin, ale na dlouhodobé změny tvaru a postavení čelisti. To se v růstové fázi poměrně snadno mění, ale v pozdějším věku je nemožné dosáhnout krátkodobého úspěchu.

 

 

 8. Proč prostě nežvýkat žvýkačky? 

Žvýkačka je rozhodně lepší než nic. Pokud však chcete efektivně procvičovat čelistní svaly a dosáhnout viditelných výsledků, musíte žvýkat tvrdší materiál. JawGym tedy nenahrazuje žvýkačky. Je to tréninkové zařízení a mělo by být také používáno jako takové.

Posilování s JawGym záměrně napíná svaly čelistí a je extrémně účinný. Více než 10-20 minut cvičení každý druhý den není nutné a nedoporučuje se.

 

 

 9. Je možné posilovat obličejové svaly cvičením s JAWGYM? 

Ano jistě! JawGym byl vyvinut speciálně pro tento účel. Díky specifickému tréninku čelistních svalů čelistní svaly porostou a vaše čelist bude vypadat viditelně silnější a výraznější.

 

 

 10. Dá se cvičením s JAWGYM ovlivnit nebo změnit postavení čelistních kostí? 

Primárně ne, protože čelistní kosti se posilovat nedají. Naše tělo je však živý organismus, který se dokáže přizpůsobit novým situacím. S růstem čelistního svalu se mění i postavení čelistní kosti.

 

 

 12. Kdy uvidím své první výsledky? 

Záleží na procentu tělesného tuku. Pokud je vaše procento tělesného tuku nízké, můžete vidět první výsledky po 3-6 týdnech. Obvykle je však téma budování svalů něco dlouhodobého a závisí zcela na vaší vytrvalosti. Po 3 měsících vidí naši zákazníci v průměru velmi výrazné výsledky.

 

 

 13. Jakou přepravní společnost používáte? 

K přepravě vašich objednávek využíváme Zásilkovnu, je to nejtradičnější a nejspolehlivější doprava. Jawgym k vám dorazí v našem reklamním obalu a vše je ještě zabaleno v bublinkové obálce.

 

 

 14. Jaké jsou možnosti platby? 

Platit můžete platební kartou prostřednictvím platební brány Comgate, rychlým online bankovním převodem nebo můžete využít platby na dobírku při převzetí zásilky.

 

 

 15. Kde sídlíte? 

Aktuálně si JawGym můžete objednat pouze na našich stránkách www.jawgym.cz. Naše společnost působí v České republice, v Ostravě. JawGym najdete také v kamenných prodejnách, fitness centrech nebo na e-shopech některého z našich obchodních partnerů.

 

 

 16. Je výrobek vyroben z bezpečného materiálu? 

JawGym je vyroben ze 100% potravinářského silikonu certifikovaného FC, RoHS, CE a SGS. Bez BPA a PVC.

 

 

 17. Kde vás mohu kontaktovat? 

Můžete nás kontaktovat: zde vyplněním kontaktního formuláře nebo nám napsat e-mail na: info@jawgym.cz 

 

 

 18. Jak dlouho mi vydrží JAWGYM? 

Záleží na síle vašich žvýkacích svalů a úrovni pomůcky JawGym. Pokud máte „úroveň začátečníka“ a používáte ho delší dobu, párkrát jste se do něj zakousli a už nemáte pocit, že vás svaly po cvičení tolik bolí (nejsou dostatečně stimulovány), je na čase upgrade na vyšší úroveň. Normálně byste s ním měli být schopni cvičit 1-3 měsíce intenzivního tréninku než jsou vidět známky opotřebení.